Atomos on välja lasknud Shogun 7 jaoks uuema AtomOS tarkvaraversiooni 10.3, millest varem teatati IBC 2019 tehnoloogiamessil. Uus tarkvara viib paneeli maksimaalse heleduse 3000 nit’ni (+/- 10%), et parandada ekraanil kuvatavat dünaamilist ulatust nii HDR kui ka SDR režiimis. Taustavalguse tugevus on stseenitundlik, kasutades ära Shogun 7 uuendusliku 360-tsoonilise taustvalgustussüsteemi kõiki võimalusi. See on Atomose monitorsalvesti kõigi aegade parim pilt.

See on oluline edasiminek, mis on selgelt nähtav, kui võrrelda seadet enne ja pärast AtomOS-i täiendamist. 3000 nitine tippheledus rakendatakse automaatselt PQ ja HLG režiimides. Rec 709 ja „native” režiimis saab 3000 nitise heleduse käsitsi sisse lülitada.

Kuigi 3000 nitine maksimaalne heledusrežiim võimaldab nüanssiderohkemat pilti, tasub siiski märkida, et see ei pruugi tagada parimat lahendust ekstreemselt valgusrohketes välitingimustes. Sellistel puhkudel soovitame kasutada 1500 nitist “daylight” režiimi koos maksimaalse heledusega.

Shogun 7 uut 3000 nitist heledust kasutatakse kuvatava pildi dünaamilise ulatuse laiendamiseks. Koos tsoneeritud taustvalgustusega parandab see oluliselt ekraani HDR-võimekust. Kasutajad võivad ennatlikult oodata, et ekraani nähtavus eredas päevavalguses suureneb märkimisväärselt, kuid te peaksite olema teadlik, et see pole üldjuhul nii. Tavalised suure heledusega äärevalgustusega monitorid suurendavad lihtsalt kogu ekraani heledust ja tõstavad musta taset, tihtipeale muutes kuvatava pildi seetõttu piimjashalliks. Selle asemel kasutab Shogun 7 kogu saadaolevat heledust koos dünaamilise taustvalgustuse juhtimisega, et luua sügavamaid mustasid ja saavutades heledaima punktina 3000 nitti (+/- 10%). Nutikas osa on see, et Atomos analüüsib, kuidas pilti stseenil näidatakse, tagades iga kord optimaalse tulemuse.