Videokonverentsi platvormid toovad ohvriks video kvaliteedi.
Paljud kliendid on meilt küsinud, et miks ka pärast korraliku veebikaamera või robotkaamera ostmist on Zoom’i, Google Meets’i või Skype’ vestluses pilt ikkagi udune või hakkiv? Põhjus on lihtne – eelpoolmainitud (ja ka kõik teised) videokonverentsi platvormid kasutavad kahepoolset suhtlust, kus prioriteediks on võimalikult väikese viivitusega heli- ja pildi edastus. Kujutage ette, milline kaos tekiks, kui erinevate osapoolte sõnavõtud jõuaksid teisteni kasvõi mõne sekundilise viivitusega. Näiteks LTE mobiilkõnede heli liigub abonentide vahel 150 – 400 m/sek viivitusega ning see on ka maksimum, mis on talutav viivitus sujuvaks dialoogiks.
Video ja heli samaaegne edastus eeldab lisaks netiühenduse korralikule kiirusele ka ühenduse stabiilsust ning väiksemadki kõikumised tekitavad udust pilti. Just pilt ehk video on see, mis veebikonverentsi süsteemides esimesena ohvriks tuuakse – viletsa ühenduse puhul pildi eraldusvõime ja kaadrisagedus langeb, vahel jääb video isegi seisma, viimasena tuuakse ohvriks heli – sest prioriteet on selgesti arusaadav kõneline informatsioon. 
 
Kui tähtis on ainult ühe osapoole video, vali pildi edastuseks voogedastus!
Kui tähtis on kvaliteetse video edastamine ühelt osapoolelt, ei ole videokonverentsi platvormid kõige mõistlikumad lahendused, selleks tasub valida voogedastuse platvorm, nagu Youtube, Facebook, Vimeo või miks mitte ka mõni kodumaine videoplatvorm, nagu television.ee või videolevels.com
Voogedastuse platvormid võimaldavad pikemat viivitust, mis aitab siluda netiühenduse “konarused” ning tulemus on märkimisväärselt kvaliteetsem. Youtube’i või Facebook’i striimides võib olla viivituseks lausa mõnikümmend sekundit, kuid kuna tegemist on ühepoolse edastusega, siis ei häiri selline viivitus vaatajat. Lisaks ei ole selline side päris lõpuni ühepoolne – eelpoolnimetatud platvormid võimaldavad vaatajate reaalajas tagasisidet chat’i näol.
 
Kas minu kaamera oskab edastada pilti Youtube’i või Facebook’i?
Enamus voogedastuse platvormidest aktsepteerivad RTMP protokolli, mis on sisse ehitatud kõikidele MediaGear’is müüdavatele robotkaameratele 
Tavalistele videokaameratele saab lisada seadme, mis ilma arvuti sekkumiseta suudab RTMP protokolli evida –
 
Kui Sul tekkis video edastusega seotud küsimusi, siis võta meiega julgelt ühendust!